ANLAS bu yıl da, 1914 yılından beri her yıl İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen Eicma Motosiklet Fuarında tek Türk markası olarak yerini aldı.

10-13 Kasım tarihleri arasından düzenlenen fuara toplam 100 firma katıldı. Avrupa’da sektörün en büyük fuarı olan Eicma, ziyaretçilerini 300 bin metrekarelik alanda ağırladı.

Fuara dünyanın dört bir yanından 700 bin ziyaretçi ile ve 5 bin basın mensubu katıldı. ANLAS, Winter Grip Plus kış lastiği ile geçen yıl olduğu gibi bu yıl da motosiklet dünyasında çok konuşuldu.

Yaptığı yeniliklerle Türkiye’den sonra İtalya’da da çok ses getiren ANLAS, Eicma tarafından fuarın en yenilikçi markası seçildi.
13.500 km’lik Winter Grip Plus’ın yol hikâyesi, kışın da motosikletini yolda tutmak isteyen kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Dünyada sayılı lastik üreticilerin sahip olduğu “Sıfır Derece Radyal” teknolojisinin yanı sıra silikalı karışımı ve özel desen yapısı ile kullanıcılara kötü hava koşullarında dahi güvenli sürüş sağlayan, ilk ve tek büyük hacimli motosikletlere özel kış lastiği olan Winter Grip Plus, yeni ebatlarını Eicma’da sergiledi.

Türkiye’nin ilk Enduro Yarış Lastiği unvanına sahip olan Capra Extreme de Almanya’dan sonra İtalyan kullanıcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.